Nadszedł czas, dzielenia się z innymi.

Obudziłam w sobie nauczyciela, intuicję, która rozpoznaje programy z dzieciństwa i pomaga w odnalezieniu prawdy, o nas samych.

Dzięki pracy ze mną rozpoznasz swoje programowanie z dzieciństwa. Zdobędziesz umiejętności, które pozwolą Ci na wsparcie siebie podczas procesu opłakiwania bólu. Otworzysz się, aby uwolnić wyparte emocje. Nawiążesz kontakt ze swoim wewnętrznym dzieckiem i ugruntujesz zdrową, pełną troski i akceptacji relację ze sobą. Odkryjesz swój potencjał.

Zapraszam

Na co masz ochotę?

Blog

Relacja z matką – nasza baza.

Dorastając w dysfunkcyjnym domu nasz świat i nasza relacja ze sobą jest jednym wielkim bałaganem. Nasza wewnętrzna układanka nie pasuje do siebie, a my nie mamy pomysłu na to co robić aby poczuć spokój.

Targane od jednej rewolucji w życiu do drugiej oraz od jednej próby zmiany tej sytuacji do drugiej.
Żyjemy z poczuciem niezrozumienia siebie i świata.

Szukamy ulgi i spokoju, który przychodzi czasami.

Wiele lat poszukiwałam klucza do tej układanki wyruszając w podróże w głąb siebie. Dziś wiem, że moim kluczem była relacja z matką, która dla każdej z nas jest podstawą i fundamentem. Jeżeli ten fundament ma w sobie pęknięcia, jest niekompletny albo nie ma go wcale wtedy też nasza relacja ze sobą i światem jest tego odzwierciedleniem.

Początkowo badając temat matki i matczynej rany nie zdawałam sobie sprawy z głębi tego problemu. Jednak schodząc coraz głębiej zobaczyłam, poczułam jak ważna jest ta praca, którą robię. Jasmin Lee Cori w swoje książce „The emotionally absent mother” opisuje matkę jako drzewo życia wokół którego My jako dzieci rozwijany się. Drzewo, które daje dziecku schronienie oraz pożywienie. Daje też podstawę, bazę i poczucie bezpieczeństwa. Matka, nasza pierwsza opiekunka, która dzięki swojej miłości może dać dziecku poczucie, że jest ważne i bezpieczne.

Bezpieczny styl przywiązania daje dziecku wiarę, że ono jest dobre i otaczający je świat. Taka podstawa to siła która powoduje, że życie nie jest przeraźliwie trudne i skomplikowane. Ta relacja uczy nas jak poskładać tę życiową układankę i móc bezpiecznie działać w świecie. To co robiła Twoja matka nie jest czynnikiem decydującym lecz jej świadoma obecność i miłość. Owszem dostałaś wystarczająco dużo, aby przetrwać jednak nie wystarczająco dużo, aby zbudować zdrową wiarę w siebie, inicjatywę, odporność psychiczną, zaufanie, zdrowe poczucie tego co mi się należy, poczucie własnej wartości oraz wiele innych rzeczy, które potrzebujemy aby zdrowo żyć.

Poruszam temat matczynej rany ponieważ im bardziej świadoma jesteś tego czego nie otrzymałaś w dzieciństwie tym łatwiej będzie Ci podjąć kroki w kierunku dania sobie tego czego zabrakło w Twoim dzieciństwie. Obserwując siebie, ucząc się ten obraz składa się w całość, ta podstawa to bardzo ważny element relacji ze sobą i światem. A te relacje tworzą nasze życie.

Im więcej odkrywam tym jestem bardziej zdeterminowana do zadbania o siebie i wypełnienie pustych miejsc w moim sercu, duszy i ciele. Leczenie matczynej rany to proces i droga, której początek jest trudny i bolesny z czasem im więcej będzie w Tobie miłości do siebie stanie się łatwiejszy, bardziej świadomy i ukierunkowany.

Zastanów się na ile miałaś to poczucie bezpieczeństwa w swoim dzieciństwie? Czy czułaś pewność, że mama czuwa nade mną, pamięta o mnie, jestem dla niej ważna?

 

Czy dorastając w swoim domu, odczuwałaś, że Twoje potrzeby i dobre samopoczucie były ważne?

Jaki był Twój dom? Jak rozwiązywano w nim konflikty? Miałaś poczucie, że byłaś akceptowana ze swoimi uczuciami i problemami, że była w nim przestrzeń na rozwiązywanie konfliktów?

Czy żyjąc w tym domu, z tą rodziną czułaś, że Twój rozwój był wspierany, byłaś otoczona akceptacją? Zapisz proszę, kiedy nie czułaś akceptacji? Jakie Twoje uczucia i zachowania nie były akceptowane?
Zastanów się w jakich sytuacjach jesteś prawdziwa, a w których funkcjonujesz z poziomu „fałszywego ja” czyli tego dzięki któremu przetrwałaś w tej rodzinie.
Powodzenia <3

Jeżeli masz pytania dotyczące tego tematu lub swoje spostrzeżenia proszę o komentarz <3

 

Post a Comment