Nadszedł czas, dzielenia się z innymi.

Obudziłam w sobie nauczyciela, intuicję, która rozpoznaje programy z dzieciństwa i pomaga w odnalezieniu prawdy, o nas samych.

Dzięki pracy ze mną rozpoznasz swoje programowanie z dzieciństwa. Zdobędziesz umiejętności, które pozwolą Ci na wsparcie siebie podczas procesu opłakiwania bólu. Otworzysz się, aby uwolnić wyparte emocje. Nawiążesz kontakt ze swoim wewnętrznym dzieckiem i ugruntujesz zdrową, pełną troski i akceptacji relację ze sobą. Odkryjesz swój potencjał.

Zapraszam

Na co masz ochotę?

Blog

Zdrowa relacja

Tworzenie relacji może być wyzwaniem po doświadczeniu dzieciństwa z dysfunkcyjnym rodzicem, a często później życia w toksycznych relacjach w dorosłości. Wyzwaniem dla nas jest dostrzeżenie tego jakie programy, przekonania i schematy są w nas, które kształtują to jak funkcjonuję i w jaki sposób wchodzę w relację i w niej żyję.
Tworzenie relacji, szczególnie tej romantycznej związanej z bliskością emocjonalną i fizyczną jest czymś wspaniałym i jednocześnie czymś co wymaga od nas dużo pracy. Szczególnie jeżeli nie miałyśmy dobrych wzorców w domu.
Aby taka relacja była dobra i dojrzała konieczne jest poznanie siebie i odbudowanie tego co zostało zniszczone w nas.

W zdrowej relacji oboje partnerów czuje się dobrze oczywiście nie oznacza to, że nie ma w takiej relacji trudnych momentów i jest idyllicznie. Związek wymaga od obu stron pracy i chęci, samo zaangażowanie nie wystarczy.

To co powala nam zbudować taką relację to miłość do siebie, dzięki czemu potrafimy stawiać granice, dbać o siebie i cenić swoją wartość.

Umiemy też otwarcie komunikować się z drugą osobą, mówić o tym co czujemy i jakie są nasze potrzeby. Jednocześnie mamy też przestrzeń do słuchania drugiej strony. Jeżeli jesteśmy dojrzali nie ma w relacji oczekiwania „czytania w myślach”, czy zdań, które mają drugie dno albo są pasywno-agresywne. Jeżeli w relacji jest przestrzeń do otwartości w przypadku problemów, przestrzeń do ich omawiania i wspólne poszukiwanie rozwiązań, wtedy między ludźmi buduje się zaufanie i relacja staje się silniejsza.

Szczerość to bardzo ważny element relacji. Otwartość dotycząca tego, co myślimy i czujemy jest podstawą do tego, aby w związku było zaufanie.
Kolejną ważną rzeczą jest czucie się dobrze z tym, że macie inne zdanie niż druga strona. Przyznam szczerze, że sprawiało mi to ogromną trudność i wymagało pracy z lękiem przed odrzuceniem, który jest tak żywy i silny po doświadczeniu dzieciństwa z toksycznym rodzicem.

Bardzo ważne jest wspieranie siebie wzajemnie, dawanie sobie zrozumienia w trudnych momentach, stania za sobą w kryzysie i świętowania kiedy przychodzi sukces.
Gotowość do przeproszenia i wzięcia odpowiedzialności za popełnioną błąd, za zranienie drugiej osoby. I gotowość do zmiany zachowania.

Wiem, że wiele z Was było w toksycznych relacjach i to o czym piszę dzisiaj i mówię w nagraniu, nigdy nie było lub nie jest częścią relacji. Rozumiem to, sama uczyłam się i uczę tego jak być w relacji sobą i dbać o siebie i partnera.

To co mi pomaga i jest niezawodnym sposobem na sprawdzenie tego, co się dzieje, są emocje. To one są niezastąpionym drogowskazem i wskaźnikiem tego w jakiej relacji jestem. Czy to zdrowa relacja, czy toksyczna.

Chciałabym jeszcze powiedzieć Tobie coś czego potrzebowałam się nauczyć i zrozumieć, aby poczuć radość z bliskości. Po doświadczaniu dzieciństwa, w którym przez większość czasu czułam się zagubiona i nieszczęśliwa wierzyłam, że niczym księżniczka z bajki znajdę swojego wymarzonego partnera i będziemy żyli na zawsze w szczęściu, o tak, bez wysiłku.

Tak to była iluzja, ponieważ życie takie nie jest. Życie jest doświadczaniem i czasami są to piękne i zapierające dech w piersi doznania, a czasami jest to burza, czy huragan, zrozumiałam, że tak właśnie będzie i to co jest mi potrzebne to zbudowanie w sobie odporności i nauczenie się bycia szczęśliwa, to co nie było mi dane w dzieciństwie. Nauczyłam się również tego, że bycie ofiarą i bierność, nie jest dobrą podstawą do budowania stałego związku. To były trudne lekcje, były łzy, opór i lęk. W sercu jestem sobie wdzięczna za decyzję, działanie i zmianę. Czego życzę i Tobie <3

Życzę Ci, abyś doświadczyła zdrowej relacji, czy to miłości romantycznej, czy prawdziwiej przyjaźni.

Na koniec podsyłam Ci kilka pytań, które wesprą Cię w sytuacji gdy masz wątpliwości co do relacji w której jesteś:

Czy Twój partner słucha Ciebie i szanuje Twoją opinię?

Czy dobrze się czujesz dzieląc się z Twoim partnerem swoimi myślami i uczuciami?

Czy dobrze się bawisz w towarzystwie Twojego partnera?

Czy Twój partner daje Ci przestrzeń do tego abyś spotykała się ze swoimi przyjaciółmi i rodzina?

Czy możesz swobodnie mówić o sytuacjach kiedy Twój partner zrobi coś co Cię zrani lub zasmuci?

Czy czujesz, że Twój partner jest dumny z tego kim jesteś i co osiągnęłaś?

Czy Twój partner angażuje się i jest zainteresowany tym co dziej się u rodziny i znajomych przyjaciół?

Post a Comment