Nadszedł czas, dzielenia się z innymi.

Obudziłam w sobie nauczyciela, intuicję, która rozpoznaje programy z dzieciństwa i pomaga w odnalezieniu prawdy, o nas samych.

Dzięki pracy ze mną rozpoznasz swoje programowanie z dzieciństwa. Zdobędziesz umiejętności, które pozwolą Ci na wsparcie siebie podczas procesu opłakiwania bólu. Otworzysz się, aby uwolnić wyparte emocje. Nawiążesz kontakt ze swoim wewnętrznym dzieckiem i ugruntujesz zdrową, pełną troski i akceptacji relację ze sobą. Odkryjesz swój potencjał.

Zapraszam

Na co masz ochotę?

Żyjesz w toksycznej relacji jesteś tego świadoma, jednak nie potrafisz z niej odejść. Jakaś niewidzialna siła trzyma Cię w tym związku albo/i masz mnóstwo powodów dla których nie możesz nic zrobić w tej sytuacji.

Uciekasz przed podejmowaniem decyzji ponieważ proces decydowania to dla Ciebie koszmar. Nie wiesz jaką decyzję podjąć, nie umiesz wybrać takiej opcji, która byłaby w zgodzie z Tobą i Twoimi potrzebami. Zamiast tego poświęcasz godziny na rozważania różnych możliwości.

Lubisz to co robisz jednak nie potrafisz postawić granic w pracy. I ciągle robisz coś za innych i/lub pozwalasz im na kąśliwe uwagi i złośliwości.

A może nie umiesz wyjść do innych, zawsze stoisz z boku i nie potrafisz odezwać się i powiedzieć co myślisz, boisz się być widziana.

Poświęcasz mnóstwo czasu na zastanawianie się nad tym co zrobiłaś, że sytuacja czy relacja jest dla Ciebie niekorzystna, odtwarzasz wszystko w głowie i rozważasz różne zachowania i scenariusze.

Wiesz, że zasługujesz na szacunek i miłość i takiego związku pragniesz. Kończysz relację, w której nie czujesz się kochana i doceniania. Jesteś gotowa na zmierzenie się z tym co wiąże się z rozstaniem. Czujesz spokój ponieważ wiesz, że zasługujesz na lepsze życie.

Nawiązałaś kontakt ze swoją intuicją i podążasz za nią podejmując codzienne i te niecodzienne decyzje. Czujesz wewnętrzny spokój.

Stawiasz granice i mówisz swoje zdanie. Potrafisz ochronić siebie jeżeli ktoś jest dla Ciebie niemiły.

Znasz swoje potrzeby i krok po kroku realizujesz je pozostając empatyczną i wrażliwą osobą.

Chciałam kontaktować się ze sobą i wiedzieć co ja czuję. Słyszeć swoją intuicję i przestać dzielić włos na czworo w sytuacjach kiedy stawiałam granice lub wypowiadałam własne zdanie. Chciałam czuć kiedy ktoś łamie moje granice i niszczy mnie. Chciałam przestać pomijać moje ciało. Lata zaniedbań doprowadziły mnie do problemów zdrowotnych.

Chciałam zrozumieć co ja czuję i dlaczego czuję właśnie tak.

Przez lata wręcz pływałam w swoich emocjach, było ich tak dużo. Bardzo często wybuchałam i nie potrafiłam sobie z tym poradzić. Ja po prostu nie rozumiałam skąd one są i dlaczego jest ich aż tak wiele. Nie radziłam sobie ze ścinającymi mnie z nóg migrenami, które przychodziły po napadach wściekłości i frustracji.

Nie wspominając o ciągłych problemach z trawieniem, które nasilały się podczas stresu.

Miałam dość życia w głowie i swoich mechanizmach obronnych.

Żyjąc w ten sposób raniłam siebie i swoich bliskich.

Brak kontaktu z emocjami powoduje, że nie możesz nawiązać relacji z samą sobą, nie znasz swoich potrzeb, marzeń ani pragnień.

Emocje są kluczem do relacji z drugą osobą. Ich czucie nie pozwoli Tobie pozostać w toksycznej relacji.

Pokazują gdzie jestem sobą, a gdzie żyję z poziomu programu z dzieciństwa.

Mówią o tym gdzie są moje rany, złamane granice, blokady.

Oddzielanie się od swoich emocji może być przyczyną depresji, wielu chorób psychosomatycznych, nerwic oraz fobii.

Brak kontaktu z emocjami może doprowadzić cię do problemów z jedzeniem, nadużywaniem alkoholu, narkotyków czy leków oraz innych nałogów.

Problemów z podejmowaniem decyzji.

KŁAMSTWO nr 1: Okazywanie innym swoich uczuć jest słabością

A jaka jest prawda?

Okazywanie uczuć i mówienie o nich otwarcie to odwaga, który wymaga pokazania siebie prawdziwej. Wiele z nas osób boi się okazać swoje emocje ponieważ leży za tym lęk przed odrzuceniem.

Może za tym stać surowa ocena swoich uczuć i siebie. Taka postawa może doprowadzić do powstania dodatkowych lub wtórnych emocji, które komplikują doświadczenie emocjonalne.

KŁAMSTWO nr 2: Negatywne uczucia są złe i szkodliwe

A jaka jest prawda?

Możesz tak myśleć o swoich emocjach jeżeli dorastałaś w otoczeniu, które nie akceptowało Twojego smutku i złości. Może byłaś karana za to co czujesz i nauczyłaś się je pomijać. Uczucia są dobre ponieważ są wysłannikami informującymi o tym co się ze mną dzieje. Są reakcją na moje doświadczenia.

KŁAMSTWO nr 3: Emocje mogą się pojawiać bez powodu

A jaka jest prawda?

Emocje są reakcją na świat zewnętrzny i wewnętrzny. Nasz mózg reaguje emocją na to czego doświadczamy dopiero później myślimy o tym. Jeżeli czuję emocję to oznacza, że coś na zewnątrz lub wewnątrz wywołało we mnie reakcję.

KŁAMSTWO nr 4: Emocja będzie trwała w nieskończoność

A jaka jest prawda?

Emocja to energia, nie może trwać wiecznie osiąga swoje maksymalne nasilenie, a potem słabnie. Większość emocji trwa od kilku sekund do kilku minut jeżeli pozwalasz sobie na czucie ich, nie blokujesz ich. Jedynie zblokowane emocje powracają do nas, te których nie chcemy czuć, uciekamy przed nimi.

KŁAMSTWO nr 5: Przeżywanie emocji oznacza utratę kontroli

A jaka jest prawda?

Przeżywane emocje mogą mieć różne nasilenie. Czasem, doświadczając emocji o dużym nasileniu, np. silnego lęku, możesz mieć uczucie, że tracisz nad sobą kontrolę. Ważne, abyś pamiętała o tym, że uczucie utraty kontroli nie oznacza jej rzeczywistej utraty.

Czasami znajdujemy się w sytuacji w której nie możemy wyrazić swoich emocji swobodnie. Zupełnie czym innym będzie wyrażanie smutku w pracy, w dodatku w obecności osób przełożonych, a czym innym będzie okazanie smutku przyjacielowi lub swojemu terapeucie.

Praktyczne narzędzia do pracy z emocjami.

Medytację w formie nagrania mp3 do pracy z blokadami i mechanizmami obronnymi, które powodują, że nie masz zdrowej relacji z emocjami.

Wizualizację, w formie nagrania mp3, która będzie dodatkowym wsparciem w pracy z blokadami, które powodują, że nie czujesz lub czujesz bardzo intensywnie.

Ćwiczenia które krok po kroku pozwolą Tobie zrozumieć Twoją relację z emocjami, pozwolą Tobie dotrzeć do wydarzeń i sytuacji z dzieciństwa, które wywołują Twoją blokady i/lub brak akceptacji dla siebie i tego co czujesz.

Wiedzę o tym dlaczego emocje są tak ważne i co spowodowało, że nie mam z nimi zdrowej relacji.

Świadomość tego jakich mechanizmów używam do tego, aby nie czuć.